Egészséges hüvelyflóra a hormonális változások idején is

A különböző életkori szakaszainkban a hüvelyflóra eltérő és az azokat jellemző hormonális működéstől függően változik.
Születéskor a hüvelyflóra még steril, ám hamar Lactobacillusok jelennek meg benne, savas kémhatású közeget teremtve. Néhány hét elteltével lúgos kémhatás alakul ki a hüvelyben, amely egészen a serdülőkorig meg is marad. Serdülőkorban ismét megnövekszik a Lactobacillusok száma a hormonális hatások miatt, és savas kémhatás alakul ki, majd később, a menopauza éveiben a flóra a pubertás előttihez hasonlóvá válik.

Ha gyengül a természetes védelem

Számos oka lehet annak, ha a hüvely védtelenné válik a kórokozókkal szemben. A hüvelyflóra-egyensúly felborulásának hátterében nemegyszer hormonális változások állnak, de az immunrendszer gyengülése, illetve különféle külső hatások is közrejátszhatnak benne.

A hüvelyflóra állapotára ható hormonális változások mindenekelőtt a terhesség és szoptatás idején, a menstruáció során, valamint a  változókorban fordulnak elő.

Az immunrendszert gyengítő tényezők szintén közrejátszhatnak a hüvely mikroflórájának kedvezőtlen változásában: a betegségek (nem utolsósorban: a cukorbetegség), az onkológiai kezelés, de akár az elhízás, a vashiány, illetve a vérszegénység is.

Azoknak a nőkenk akik antibiotikumos kezelésben részesültek, vagy hormontartalmú készítményeket (pl. fogamzásgátlót) szednek érdemes kiemelt figyelmet fordítania hüvelyi egészsége megőrzésére.

Tévhit, hogy a fokozott intim higiénia az egészséges hüvelyflóra fenntartásában segít, sőt a hüvelyzuhany gyakori használata ennek ellenkezőjét válthatja ki.

A spermaölő hatású gélek, krémek alkalmazása, az óvszer nélküli fokozott szexuális aktivitás, a gyakori partnercsere, a szexuális együttlét menzesz idején, illetve a szintetikus fehérneműk viselése szintén károsíthatják a hüvely mikroflóráját.

A Gynoflor® egyedi összetételének köszönhetően segít fenntartani, illetve visszaállítani a Lactobacillusok optimális mennyiségét a hüvelyben.

További cikkek
a témában

Hasznos barátaink, a lactobacillusok

Hasznos barátaink, a lactobacillusok

Intim téma, de fontos beszélni róla: miért fontos az egészséges hüvelyflóra, és miért ajánlatos kiemelten odafigyelni rá a változókorban?A válasz egyértelmű: mivel olyan érzékeny és intim területről...

Menopauza – sérülékeny hüvelyflóra egyensúly

Menopauza – sérülékeny hüvelyflóra egyensúly

A menopauzát megelőzően az egészséges, felnőtt nő hüvelye általában természetes védelemmel rendelkezik. A hüvely sajátos mikroflórája, melynek egyik fontos jellemzője a lactobacillusok jelenléte,...

Az intim egészség védelmében

Az intim egészség védelmében

Az egészséges hüvelyflóra és a kellőképpen vastag hüvelyhám elengedhetetlen a hüvelyi ökoszisztéma egyensúlyához Ehhez sok lactobacillusra és megfelelő ösztrogénszintre van szükség. A Gynoflor...

Gynoflor® – Hüvelyi fertőzések megelőzéséhez, az egészséges hüvelyflóra helyreállításához, fenntartásához.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A Gynoflor hüvelytabletta vény nélkül kapható gyógyszer.
Hatóanyaga: lactobacillus acidophillus, ösztriol.
Kapható a gyógyszertárakban.